Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cyrilometodějské koule 7.7. 2018

18. 7. 2018


Dne 7.7. 2018 za krásného slunného počasí se ve Velimi konal tradiční již 14. ročník CM koulí. Turnaje se zúčastnilo 17 dvojic z několika klubů okolí. (Velim, Žraloci Předhradí, PCFT Sokoleč, Sport Kolín, PCP Lipník, Kulová Osma, PC Sokol Kostomlaty, Ratenice, Ohrada). Tento počet týmu tak byl rozdělen do čtyř skupin. Tři skupiny po 4-řech týmech a jedna pětičlenná skupina.  Z každé skupiny do pavouka A postupovaly dva týmy a týmy z třetí a čtvrté pozice hrály pavouk B.   Skupinu A vyhrála dvojice Rovný, Borovičková. Skupinu B  ovládla dvojice Vaněk, Jeřala P.  Skupina C se stala kořistí týmu Jeřalová H. , Jeřala L. 
Skupinu D pro lepší výchozí pozici uhrál pár Faust P a Faust A. 

Nutno dodat, že díky pětičlenné skupině se základní část natáhla, ale díky tomu, že mezi druhým a třetím zápasem se skupiny A, B a C občerstvily a jen skupina D hrála, tak pauza nebyla tak citelná. Určitě šlo o dobrý tah zmenšit čekání na pětičlennou skupinu. 

Soupeřem nebylo jen ostré Slunce a vysoká teplota, ale i kombajn, který náš centrkurt zasypal obilným prachem. Nutno dodat, že i na zadních hříštích obilný prach také dopadal, ale v o dost menší míře.

V čtvrtfinále na sebe narazily týmy Kulové Osmy a do semifinále prošel pár Borovička O. a Hanuš J. po těsné výhře 13:12 . Druhé čtvrtfinále vyhrál tým PCP Lipník Doubrava A. a Šupolíková J. když porazili domácí dvojici Jeřalová H. a Jeřala L. 13:5 . Třetí čtvrtfinále zvítězila zkušená dvojice ze Sokolče Faust P a Faust A. když jako jediné čtvrfinále nebylo dohrané do limitu 50 minut + 1 nához. Poradili si s dvojicí Němeček P a Melcer P. 11:6 . Poslední čtvrtfinále pro sebe získal domácí pár Vaněk D. a Jeřala P. když porazili překvapení turnaje hráčky z Ratenic Haubertová M. a Urbanová E. 13:0  

Semifinále přinesly výsledky poněkud jednoznačné. V prvním semifinále zvítězila dvojice Kulové Osmy Borovička O. a Hanuš J.  nad dvojicí PCP Lipník Doubrava A. a Šupolíková J.  13:3 . Druhé semifinále vyhrála domácí dvojice Vaněk D. a Jeřala P. nad  Sokoločeským dubletem Faust P a Faust A vysoko 13:2 a zařídily tak jistou medaily pro pořadatelský klub.

Třetí místo nakonec míří do Sokolče, když Faust P a Faust A. přehráli pár PCP Lipník Doubrava A a Šupolíková J.  13:7 .

Finále zvládl domácí pár Vaněk D s Jeřalou P. a po roce opět  vítězství zůstavá v tomto tradičním turnaji na domácí půdě. Ve finále porazili dvojici z Kulové Osmy Borovička O. a Hanuš J.  13:6.

Turnaj B se stal nakonec kořistí dvojice Proroková D. a Vraná J. Ve finále B turnaje porazily mixovaný tým Žraloci Předhradí a PCFT Sokoloč, Vejtruba F. a Javůrková H. 13:7

Občerstvení fungovalo po celý den na vysoké úrovni. Každý hráč měl stravenku na klobásu v ceně startovného a k ranní snídani měli hráči koláče od Jeřalové H. a Miňovské  R.

Děkujeme také všem našim sponzorům. Mezi které patří pan Josef Janoušek pivovar Nymburk, občerstvení na hřišti rodina Kopeckých,  pan Josef Musil z týmu Sport Kolín a Petr Hrabal Restaurace na hřišti.

Celý turnaj lze označit jako úspěšný a za celý den se nevyskytl jediný rušivý element. Pořadatelé zvou na další ročník turnaje Velim OPEN, který se uskuteční 15.9. 2018 

 

Foto