Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přebor jednotlivců

7. 11. 2018

Už tradičně turnajový petanquový rok ve Velimi zakončuje Přebor jednotlivců. Tentokráte se sešlo 17 hráčů 20.10. 2018 . I když obhájce prvenství chyběl. Stejně tak se stalo i na Cyrilometodějské koule. Nakonec jsme to s termínem zvládli opravdu vychytat, protože bylo hezky. Turnaj se hrál klasicky 4 kolový švýcar a z něj čtveřice šla do semifinále. Další umístnění hráli mezi sebou. Po švýcaru byl na tom nejlépe Jeřala Pavel, jenž si připsal 4 výhry a +24. Druhý byl Skala Petr. I on měl 4 výhry +19. Třetí místo Vaněk Dominik ten si připsal 3 výhry +18. Na čtvrtém až pátém místě vznikla naprostá kuriozita. Když Miňovská Růžena a Jeřala Lukáš měli 3 výhry + 10 a oba v tom měli jedno volné kolo. Rozhodl rozhoz jednou koulí blíže ke košonku. Tam byl o pár centimetrů úspěšnější Jeřala Lukáš a postoupil tak do Final Four.

 

Semifinále nabídlo dvě zajímavé bitvy. V prvním z nich si Jeřala Lukáš poradil díky úspěšným střelám carreau s Jeřalou Pavlem v poměru 13:8. I v druhém semifinále se radoval mladší účastník. Vaněk Dominik porazil Skalu Petra 13:8 a finále bylo tak úplně nejmladší co kdy ve Velimi pamatujeme.

 

O třetí místo se utkali Jeřala Pavel se Skalou Petrem. Úspěšnější nakonec byl prvně jmenovaný a zvítězil 13:5. Finále se stalo jednoznačnou záležitostí Vaňka Dominika, když přehrál Jeřalu Lukáše v poměru 13:4.

 

Pak přišla na řadu tombola, kde každý startující něco věnuje a dle pořadí v turnaji si pak losují své výhry. Po celý den fungovalo občerstvení manželů Kopeckých, kteří věnovali cenu, za což děkujeme. Taktéž děkujeme panu Robertu Buncovi za cenu do tomboly. Přes den se řezala pravidelně kýta. Myslím, si že každý z účastníku si přišel na své. Děkujeme také Josefu Musilovi, za spolupráci při Velimských turnajích.

 

Přesně měsíc po turnaji(tedy 20.11.) je naplánovaná členská schůze v kuchyňce místní Sokolovny.

 

Odkaz na fotky z Přeboru jednotlivců zde