Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velim Open 2018

24. 9. 2018

Dne 15.9. 2018 za krásného počasí se odehrál 5. ročník turnaje trojic Velim Open. Na turnaji se sešlo 14 trojic z 9 klubů ( PC Sokol Velim, Sokol Hradec Králové, PCP Lipník, Sokol Lipník, Sport Kolín, PCFT Sokoleč, Žraloci Předhradí Sokol Kostomlaty a Kulová Osma).

 

Turnaj se hrál systémem základních skupin a následným KO. Dvě skupiny byly čtyřčlenné a dvě trojčlenné. Ze všech skupin postupovali do vyřazovací části dva nejlepší celky. Týmy, které nepostoupily si zahráli B turnaj, který byl také KO. Kromě finálových bojů se hrál limit 60 minut + 1 nához.

 

Skupinu A vyhrála trojice P. Provazníková, J. Svoboda, V. Novotný. Do Play off je z druhého místa doplnil složený tým P. Němeček, V. Krause, P. Kára. Skupina B se stala kořistí domácího týmu H. Jeřalová, V. Jeřala a R. Miňovská. Druhý tým skupiny B byl též domácí a to A. Klouda, P. Skala, A. Vaňková. Skupinu C ovládla trojice D. Vaněk, P. Jeřala,L. Jeřala. Druhé ve skupině skončily hráčky z Lipníku S. Mandíková, D. Proroková, J. Fafková. V D skupině zvítězil tým ve složení L. Boháčová, J. Boček a P. Vavrovič. Druhý tým ze skupiny D byl ve složení M. Chludilová, M. Salač a M.Hercoková.

 

Ve čtvrfinále si tým Petry Provazníkové poradil 13:2 s týmem Aleše Kloudy. Druhé čtvrfinále po otočení nepříznivého stavu 0:6 otočil tým Dominika Vaňka proti týmu Marie Chludilové. Třetí čtvrfinále po velkém boji pro sebe získal domácí tým kapitánky Hany Jeřalové proti týmu Petra Němečka 11:10. Poslední čtvrtfinále vyhrál tým Sylvy Mandíkové proti trojici Lenky Boháčové 13:9.

 

V úvodním semifinále ve velmi vyrovnaném semifinále se nakonec radovala domácí trojice Dominika Vaňka 13:9 nad týmem Petry Provazníkové. Druhé semifinále jasně vyhrál tým z Lipníka Sylvy Mandíkové, když porazil domácí trojici Hany Jeřalové 13:3.

 

Finále ukázalo, že v jednom turnaji se nad stejným soupeřem dvakrát nevyhrává. Ve skupině tým Dominika Vaňka dokázala porazit tým Sylvy Mandíkové, ovšem ve finále to byl naprosto jiný zápas. Hráčky z Lipníka dokázali porazit domácí tým 13:7 a hlavně Sylva Mandíková zahrála opravdu velkolepě. Důkazem namátkou jsou dvě střely na 9 metrů, kde navíc zústala střelecká koule na Carreau. Posléze hra „ u studně“ rozhodla o vítězi, kdy na náročném terénu dokázaly uhrát cennou trojku i když domácí nebyli daleko od košonku. Sylva Mandíková dokázala, že se jí ve Velimi velice daří a až na vyjímku každá její návštěva končí vítězstvím v turnaji.

 

Třetí místo získal tým Petry Provazníkové, když si poradili s domácím týmem Hany Jeřalové 13:7

 

Celý turnaj se odehrál za příznivého počasí. Po celý den fungovalo občerstvení.

Cen do turnaje věnoval PC Sokol Velim a občerstvení Kopecký za což děkujeme. Dále děkujeme také panu J. Musilovi za technickou podporu našeho turnaje.

 

Fotogalerie a výsledky na rajčeti PC Sokol Velim.

https://pcsokolvelim.rajce.idnes.cz/Velim_Open_15.9._2018/